31. 10. 2021
T2R 19 a 18 T2R 17, 18, 19 trolejbus Ekova 706 RTO PMDP noční

CITYTRANS CZ5. 1. 2015 Rozhovor - Dopravní podnik města Košice a.s. * 2014 (provozovatel MHD v Košicích)

Se zpožděním zveřejňujeme rozhovor, který reaguje na zařazení elektrobusů do vozového parku košického DP.

1. Jaké jsou první poznatky z provozu dodaných elektrobusů?

Po dvoch dnoch prevadzky je predcasne hovorit o poznatkoch, zatial sa nevyskytli ziadne problemy.


2. Předpokládáte v další letech opět nákup elektrobusů?

Vsetko zavisi od financnych moznosti spolocnosti, momentalne nie su podmienky na nakup dalsich vozidiel. Ak bude moznost vyuzit zdroje EU s minimalnym spolufinancovanim DPMK, tak by sme urcite uvazovali o nakupe dalsich vozidiel.


3. Předpokládáte vybudování dalších nabíjecích stanic nebo zůstane jen u jedné?

Momentalne mame vybudovanych 5 elektrostanic, charakteru: pomale nabijanie, priblizne 6 hodin. O dalsich, zatial, neuvazujeme.


4. Nebojíte se v budoucnu dalšího podstatného výdaje, a sice výměny akumulátorové baterie?

Uvedomujeme si, ze cena baterie vyznamnym sposobom zvysuje obstaravaciu cenu celeho vozidla. Za posledne 4 roky jej cena sa znizila asi o 25 %. Ocakavame, ze tento trend bude pokracovat.aj nadalej.


5. Jaká je vize budoucího provozování trolejbusů?

Snazime sa udrzat podiel trolejbusovej dopravy a pokial bude moznost nakupit nove trolejbusy prostrednictvom fondov EU, tak tuto moznost vyuzijeme, aby sme zachovali obe linky, ktore prevadzkujeme.


Odpovědi nám zaslala PhDr. Michaela Karaffová, Vedúca referátu marketingu, reklamy a Public relations
Autor: mb-171014z-050115w, Trvalý odkaz, Rozhovory 2014, Rozhovory, 5.1.2015
15.2.2014 Dotazy na společnost PANATTONI EUROPE - výstavba komerční zony Dobrovíz

Vzhledem k obrovskému tlaku společnosti PANATTONI EUROPE na rozšíření komerční zony Dobrovíz - skladovací a distribuční centrum americké společnosti Amazon, jsme zaslali předmětné společnosti několik dotazů. Odpovědi jsme obdrželi ještě před schválením plánů zastupiteli obce Dobrovíz, ke kterému došlo 13.2.2014.

Vzhledem k tomu, že máte na webu uvedeny i informace ohledně veřejné dopravy, dovolte nám několik otázek.

1. Zmiňujete posílení autobusových linek PID 306, SID A26, event. PID 319. Budete tedy přispívat na jejich provoz? V jakém rozsahu plánujete rozšíření provozu? Máte už nějaké primární výstupy, jak se zvýší vytíženost těchto linek? Uvažuje se nasazení kloubových vozů?

Naše společnost již přispívá na provoz linky 306 a to v plném rozsahu podílu obce Dobrovíz. Rozšíření provozu bude záviset na požadavcích obce Dobrovíz, sousedních obcí a společnosti Amazon. Vytíženost těchto linek bude záviset na případné soukromé dopravě společnosti Amazon. Specifikace vozů zatím nebyla diskutována


2. Uvažujete o dopravu zaměstnanců po železnici? Uvažujete vzhledem k velké intenzitě kamionové dopravy o vybudování železniční vlečky a používání tratě v těsném sousedství hal Amazonu?

Uvažuje se o dopravě zaměstnanců po železnici. V současné době připadá v úvahu doprava do železniční stanice Jeneč, s následným autobusovým přípojem. V současné chvíli se neuvažuje o využití provozu na vlečce.


3. využívají vaši dosavadní zaměstnanci veřejnou dopravu tj. stávajícíh linek PID 306, 319, SID A26 nebo řešíte zaměstnanecké svozy pouze smluvní autobusouvou dopravou?

Zaměstnanci využívají jak stávajících linek, tak smluvní autobusové dopravy.


Odpovědi nám zaslala Eva Bartošová, Assistant/Office manager PANATTONI EUROPE

© M. Babický 2014
Autor: mb-150214v, Trvalý odkaz, Rozhovory 2014, Rozhovory, 15.2.2014
30.12.2013 Poznatky ze zkušebního provozu trolebusu Solaris Trollino 18 AC MetroStyle.

Redakce CITYTRANS CZ se dotázala vedení Dopravního podniku České Budějovice na poznatky ze zkušebního provozu zapůjčeného salcburcského trolejbusu ev.č. 330. Odpověď laskavě poskytl pan Radek Filip z útvaru strategie a řízení dopravy, kterému tímto děkujeme.

Zkušební provoz hodnotíme velice pozitivně. Ohlasy veřejnosti i našich řidičů byly kladné, na první pohled pochopitelně každého zaujal vůz po designové stránce. Má co nabídnout i co se týče komfortu – klimatizace salónu pro cestující, dveře otevírané směrem ven pro pohodlnější nástup, prostor pro jízdní kola a kočárky v zadní části vozu, atd. Praktickou výhodou, kterou bychom v našem městě ocenili, je pomocný agregát pro nouzový pojezd. Ten se hodí při mimořádnostech v provozu, kdy je s klasickým trolejbusem často nemožné objet překážku z důvodu dosahu sběračů. V tomto ohledu je také výhodou konstrukce sběračů bez stahováků, kdy není nutné brát v průjezdním profilu ohled na lana. Nevýhodou pro budějovické podmínky jsou menší jednokřídlé přední dveře. Úvahy o budoucím pořízení takovýchto vozů jsou v teoretické rovině. Kromě vyšší ceny hrají roli současné legislativní podmínky pro výběrová řízení, kdy většinou vítězí levnější řešení. Smyslem akce bylo ukázat cestujícím možnosti moderního designu a technologií, díky kterým může být veřejná doprava atraktivní a pohodlná. Jde tak o příspěvek k propagaci MHD jako kvalitní služby. V tom pro nás může být salcburský přístup inspirující. Účel podpory veřejné dopravy byl naplněn i tím, že tímto vozem se ze zvědavosti svezli i lidé, kteří běžně MHD nevyužívají. Zjistili tak, že to může být vhodná alternativa k individuální dopravě.


© M. Babický 2013
Autor: mb-261113z-301213a, Trvalý odkaz, Rozhovory 2014, Rozhovory, 30.12.2013

Pokud chcete kontaktovat redakci, využijte link. , eventuelně stránku Techinfo.

©
CITYTRANS CZ 1999 - 2021 - Šíření textů z www.citytrans.info a www.citytrans.cz je možné pouze se svolením redakce a uvedení zdroje. Citytrans CZ má ISSN 1804-7297

Zpět nahoru